Novinky

Nissan spúšťa prevádzku najväčšej solárnej strechy

Spoločnosť Nissan spúšťa prevádzku najväčšej kolektívnej solárnej strechy v Holandsku

  • Táto solárna strecha, inštalovaná na stredisku Nissan Motor Parts Center v Amsterdame, produkuje dostatok obnoviteľnej energie na napájanie 900 domácností a ušetrí 1,17 milióna kg CO2 ročne
  • Solárna strecha dokáže zaistiť takmer 70 % ročnej spotreby energie tohto strediska
  • Projekt je čiastočne financovaný z národného crowdfundingového programu a predstavuje prvú rozsiahlu spoluprácu medzi miestnymi obyvateľmi a spoločnosťou Nissan

AMSTERDAM, Holandsko – Spoločnosť Nissan potvrdila spustenie najväčšej kolektívnej solárnej strechy v Holandsku na svojom stredisku v Amsterdame.

Túto solárnu strechu, inštalovanú na streche strediska Nissan Motor Parts Center (NMPC), tvorí takmer 9 000 fotovoltaických panelov, ktoré produkujú dostatok obnoviteľnej elektriny na ročné napájanie až 900 domácností. Významne tiež prispieva k zníženiu produkcie CO2 tohto strediska. Podľa odhadov táto slnečná strecha ušetrí ročne 1,17 milióna kg CO2.

Vďaka schopnosti produkovať takmer 70 % ročnej spotreby energie strediska NMPC je inštalácia tejto rozsiahlej slnečnej strechy výrazným míľnikom v úsilí spoločnosti Nissan dosiahnuť väčšiu udržateľnosť svojich zastúpení v Európe. Energia generovaná časťou panelov bude navyše odovzdávaná priamo do národnej rozvodnej siete.

Francisco Carranza, výkonný riaditeľ spoločnosti Nissan Energy, na to hovorí: „Spoločnosť Nissan je odhodlaná znižovať ekologickú stopu svojich zastúpení v celej Európe. Nesmierne nás teší, že dnes môžeme potvrdiť spustenie solárnej strechy na našom stredisku pre náhradné diely v Amsterdame.

Investovanie do nových energetických riešení a ich integrácia je kľúčovým prvkom koncepcie Inteligentnej mobility Nissan a tento projekt jasne dokazuje, že sa usilujeme nielen o zmenu spôsobu, akým jazdíme, ale tiež spôsobu, akým žijeme.“

Projekt je výsledkom prvej rozsiahlej spolupráce medzi miestnymi obyvateľmi a spoločnosťou, pričom časť projektu je financovaná z národného crowdfundingového programu.

Koen Maes, výkonný riaditeľ Nissan Benelux, dodáva: „Amsterdam je jedným z najprogresívnejších miest Európy. Sme nadšení, že môžeme mestu pomáhať k chytrejšiemu a efektívnejšiemu využitiu priestoru, energie a zdrojov a zároveň zvyšovať udržateľnosť našich zastúpení.“

Na základe úspechu tohto projektu zvažuje stredisko NMPC ďalšiu fázu projektu na ďalšie zníženie svojej ekologickej stopy.

Podrobnejšie informácie o ponuke elektromobilov Nissan a koncepcii Inteligentnej mobility Nissan nájdete na sociálnych sieťach pod tagom #ElectrifyTheWorld.

Spoločnosť Nissan v Európe

Spoločnosť Nissan má v Európe jedno z najsilnejších zastúpení zo všetkých zámorských automobiliek. Konštruktérskej práci, výskumu, vývoju, výrobe, logistike a predajnej a marketingovej činnosti sa tu venuje viac než 17 000 jej zamestnancov. Výrobné linky závodov spoločnosti Nissan vo Veľkej Británii, Španielsku a Rusku vlani vyrobili viac ako 660 000 vozidiel vrátane oceňovaných crossoverov, úžitkových vozidiel a tiež Nissanu LEAF, najpopulárnejšieho elektromobilu na svete. Spoločnosť Nissan si nedávno predstavenou víziou Inteligentnej mobility kladie za cieľ dosiahnuť nulové emisie a nulový počet nehôd so smrteľnými následkami. Toto komplexné poňatie má slúžiť ako smer na formovanie portfólia výrobkov a technológií a určovať štýl rozhodovania o tom, ako majú byť automobily poháňané a ovládané a o tom, aké bude ich miesto v spoločnosti. Spoločnosť Nissan má všetky predpoklady stať sa najžiadanejšou ázijskou značkou v Európe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *