Novinky

­čöž Nastavenie geometrie – ─îo sp├┤sobuje jej rozladenie?

"M├í┼í rozladen├║ geometriu" je fr├íza zn├íma mno┼żstvu "aut├ş─Źk├írov". ─îo predstavuje nastavenie geometrie vozidla a kedy je ten spr├ívny ─Źas na n├ív┼ítevu jedn├ęho z na┼íich servisn├Żch centier?

Tak ako sme v├ím v┬ápredo┼ílom ─Źl├ínku od├┤vodnili d├┤le┼żitos┼ą kontroly brzdov├ęho syst├ęmu, tak aj v┬átomto ─Źl├ínku si povieme viac o┬átom, ako vpl├Żva nastavenie geometrie na spr├ívanie vozidla. Pre─Źo je treba kontrolova┼ą a┬ánastavova┼ą geometriu a┬ákedy je ten spr├ívny ─Źas na n├ív┼ítevu n├í┼ího servisu?

Pre─Źo nastavi┼ą geometriu vozidla?

Mnoh├ş z┬áv├ís maj├║ spojen├Ż v├Żraz ÔÇ×nastavenie geometrieÔÇť s┬ákolesami alebo s┬ápneumatikami vozidla. Nie je tomu tak. Nastavenie geometrie vozidla referuje na podvozok a┬áspr├ívny uhul, pod ktor├Żm sa koleso dot├Żka vozovky. Aj mal├Ż ÔÇ×┼ąukanecÔÇť ─Źi nechcen├ę nabehnutie kolesa na obrubn├şk m├┤┼że rozladi┼ą nastavenie geometrie v├í┼ího vozidla, pr├íve preto je potrebn├ę venova┼ą tejto problematike zv├Ż┼íen├║ pozornos┼ą.

Nastavenie geometrie – kedy je ten spr├ívny ─Źas?

Va┼íe vozidlo je ve─żmi komunikat├şvne a┬ád├íva v├ím najavo, ke─Ć nie─Źo nie je v┬áporiadku. Inak tomu nie je ani v┬ápr├şpade nastavenia geometrie. Vozidlo v├ím s├şce nevysvieti kontrolku na palubnom po─Ź├şta─Źi, no poskytuje v├ím vizu├ílne znaky rozladenia, ktor├ę jednozna─Źne indik├║j├║, ┼że nie─Źo s vozidlom nie je poriadku.

Prv├Żm z┬ánich je nerovnomern├ę opotrebenie pneumat├şk, ktor├ę spozorujete vo─żn├Żm okom po─Źas prez├║vania na sez├│nne obutie ─Źi na parkovisku pred va┼íim domom. Pozornos┼ą sa oplat├ş venova┼ą i┬ávnemov├Żm znakom. Ak va┼íe vozidlo tiahne do strany na rovnej ceste, pravdepodobne nie je nie─Źo v┬áporiadku. Rovnak├ę pravidlo plat├ş aj v┬áopa─Źnom pr├şpade, kedy s├şce rovno idete, no v├í┼í volant nie je v┬ácentr├ílnej polohe. ─îast├Żm znakom zvykne by┼ą i┬ájemn├ę trasenie volantu po─Źas jazdy.

Odpor├║─Źame pre─Ź├şta┼ą:┬á
Kedy je ─Źas na v├Żmenu brzdov├ęho syst├ęmu?

Pam├Ątajte spr├ívny uho─ż ulo┼żenia kolies vpl├Żva na jazdn├ę vlastnosti v├í┼ího auta, ale i na opotrebenie pneumat├şk. Ak ste spozorneli pri jednom z vy┼í┼íie op├şsan├Żch pr├şznakov a m├íte pocit, ┼że nie─Źo nie je s va┼íim vozidlom v poriadku, nev├íhajte a┬ápr├ş─Ćte do jedn├ęho z┬ána┼íich autorizovan├Żch servisov, kde sa o va┼íu bezpe─Źnos┼ą a┬ávozidlo postar├í n├í┼í ┼íkolen├Ż person├íl. Nev├íhajte a kontaktujte n├ís TU.

Náš blog

Novinky, recenzie a akcie

Infolinka
0800 700 500

Pou┼ż├şvate zastaral├Ż prehliada─Ź. M├┤┼żete si ho aktualizova┼ą na tejto str├ínke.