Novinky

Veľký kuriérsky test na Autosalóne 2019

Výsledky veľkého kuriérskeho testu v 2019 skončili následovne:

Volkswagen Crafter – 779 bodov

Iveco Daily – 754 bodov

Mercedes-Benz eVito – 750 bodov

Veľký kuriérsky test so slovenskou premiérou

Veľký kuriérsky test je každoročnou súčasťou bohatého sprievodného programu Autosalónu v Bratislave. V tomto ročníku sedem kuriérskych služieb testovalo 11 dodávok na voľnej ploche D1 (štvrtok 2. 5. 2019). Špičkovú ponuku obohatila v slovenskej premiére nová elektrická dodávka Mercedes-Benz e-Vito.

Tento test organizuje odborná redakcia časopisu TRANSPORT a LOGISTIKA a Výstavisko Incheba každoročne podporuje túto jedinečnú príležitosť pre podporu odbornej skupiny komerčného motorizmu = kuriérske a expresné doručovacie služby. Vyslaní kuriéri v jazdách tesne po sebe porovnávajú širokú paletu dodávkových vozidiel vhodných pre expresné služby, kuriérov a dopravcov pre e-commerce. V tomto ročníku testujú vozidlá zástupcovia spoločností Slovenská pošta, DHL, DPD, GLS, FedEx, Remax, Slovak Parcel Service a Carexpress.

Testované vozidlá sú najnovšie verzie dodávok značiek Mercedes-Benz, IVECO, Renault, Volkswagen, MAN, Opel, Peugeot, Citroen. Víťaz jedinečného spotrebiteľského testu bol slávnostne vyhlásený na medzinárodnej konferencii SpeedCHAIN Slovakia 2019 dňa 16. 5. 2019.

Ocenenia odovzdal Pavol Jančovič – prezident združenia ČESMAD Slovakia, František Komora – predseda  Zväzu Logistiky a zasielateľstva SR, Peter Sádovský prezident Zväzu autobusovej dopravy SR, Prof. Jozef Gnap – vedúci katedry cestnej a mestskej dopravy ŽU a Viliam Bujna – člen výkonného výboru Zväzu automobilového priemyslu SR a konateľ vydavateľstva LUXUR Media SK – časopis TRANSPORT a LOGISTIKA.

Pridaj komentár